Facebook’a Haber Bandı Eklendi! Haber Bandı Nedir? Ne Değildir?

Sosyal platformlarda sular durulmuyor. Gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme olmasın… 28 Ağustos Pazar günü akşam saatleri itibariyle Facebook’a giren kullanıcılar, ‘Haber Bandı’ ile karşılaştılar. Peki sayfanın sağ tarafında Sohbet bölümünün üst yarısındaki bölüme yerleştirilen Haber Bandı nedir, ne işe yarar?

Kafada oluşan ilk soru işaretleri şöyle: Ana sayfadaki Haber Akışı (News Feed) ile farkı nedir? Bu pencerenin özelliği ne? Biraz dikkat edince aradaki fark da belli oluyor. Ana sayfanızdaki Haber Akışı’nda arkadaşlarınızın paylaşımlarını(fotoğraf, etkinlik, video vs.) ve Facebook dışındaki sitelerden beğendikleri içerikleri görebiliyorduk. Yeni eklenen Haber Bandı’nda ise arkadaşlarımızın, ortak olmayan arkadaşlarına yaptıkları yorumları, yine bizim arkadaşımız olmayan kişilerin paylaşımlarına yaptıkları beğeniler gibi çok geniş bir yelpazedeki gelişmelerin akışını görebiliyoruz. Bu sayede kim o anda ne yapıyor sorusunun cevabını da almış oluyoruz.

İtiraf edelim ki dedikoduyu ve kimin ne yaptığını bilmeyi seven bir milletiz. O an içerisinde kimin ne yaptığını görmek çoğu kişinin hoşuna gidecektir ancak, aynı şekilde sizin yaptıklarınızın da görüldüğünü unutmayın!

Ana sayfada görülen içerikler bildiğiniz gibi geniş yerler kaplayabiliyor. Haber Bandı’nda bu gelişmeleri sadece metin olarak görüyorsunuz ve bu metnin üzerine imleci getirdiğinizde içeriği geniş olarak görebiliyorsunuz.

Facebook, her yaptığı yenilikten sonra olduğu gibi Haber Bandı’ndan sonra da olumlu olumsuz birçok tepki alacak. Ancak bu kadar çok sık yenilik olması, kullanıcıları rahatsız ediyor gibi. İşte Twitter üzerinden random olarak aldığım birkaç tepki:

@ufukbalci

Facebook’a Haber Bandı Eklendi! Haber Bandı Nedir? Ne Değildir?’ için 4 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s