Twitter Görsel Paylaşma Özelliğini Kullanıma Sundu

Hayatımızda sosyal medya her geçen gün biraz daha önem kazanıyor. Twitter’ın da konumu sürekli olarak sağlamlaşıyor. Her anımızı paylaştığımız Twitter’da en önemli şeylerden biri de doğal olarak fotoğraf ve görsel paylaşımı… TwitPic, YFrog, Instagram gibi servislerle bunu çoğumuz aktif olarak kullanıyoruz. Kullanırken de zaman zaman Twitter sayfasından ayrılıyor, görselleri eklediğimiz bu sitelerin sayfalarında yolculuğa çıkıyoruz.

Bu durumdan Twitter rahatsız olacak ki, Haziran ayında, Twitter üzerinden direkt olarak fotoğraf paylaşımına olanak sağlayacaklarını açıklamışlardı. Bu sabah itibariyle gördüğünüz gibi Twitter bu özelliği aktifleştirdi. Özelliği kullanmadan önce okuduğum haberlerde fotoğraf sağlayıcı servisin PhotoBucket olduğunu öğrendim. İlk anda akıllara “TwitPic’teki hesabı kapatıp PhotoBucket’e sıfırdan mı başlayacağız?” soruları geldi. Sistemi denedim ve ilk görselimi ekledim.

Görsel eklendikten sonra pic.twitter.com üzerinden Twitter’ın kısaltma özelliği de kullanılarak link veriliyor. Linke tıklandığında ise önceki durumun aksine, fotoğraf sağlayıcı siteye gitmek yerine, Twitter üzerinden görsel gösteriliyor. Yani linke, fotoğrafa ne kadar basarsanız basın, Twitter’dan ayrılamıyorsunuz.

Bildiğiniz gibi Twitpic YFrog gibi sağlayıcılar üzerinde fotoğraflarınızı toplu olarak görebiliyordunuz. Şu an için Twitter’dan ayrılmadan, eklediğiniz görselleri toplu olarak görmenizi sağlayan bir şey göremedim.

İşte ilk eklediğim görsel ve linki:

Twitter_gorsel_denemehttp://t.co/ldpLF4v

Ufuk Balcı | @ufukbalci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s